POSADZKI Z MIKROCEMENTU

Zarówno posadzki z betonu polerowanego, jak i z mikrocementu, od pewnego czasu bardzo zyskują na popularności. Mikrocement może być stosowany nie tylko na powierzchniach poziomych, ale też pionowych. Oznacza to, że mikrocement może być użyty na posadzkach, na ścianach, schodach, blatach, meblach i innych powierzchniach. Mikrocement można stosować również w architekturze ogrodowej. Nadaje się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Ta mnogość możliwości sprawia, że coraz częściej wykorzystuje się mikrocement w dekoracji wnętrz. Ciekawe i doskonale dopasowane aranżacje wielokrotnie są efektem zastosowania tych właśnie pokryć.

Podłogi z mikrocementu to doskonałe rozwiązanie w kuchniach i łazienkach, ponieważ bardzo dobrze znoszą one nadmiar wilgoci. Jak wiadomo, w tych pomieszczeniach może być jej wiele, dlatego warto mieć podłogę, która nie zniszczy się po kilku latach. Są one także bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Ciekawą cechą podłóg z mikrobetonu jest bezspoinowość. Dzięki niej – w przeciwieństwie do tradycyjnych podłóg – w szczelinach nie gromadzi się kurz. Wnętrze staje się bardziej czyste i higieniczne oraz łatwiejsze do utrzymania w czystości. Fugi nie zmieniają barwy, a jednolita tafla podłogi wygląda na nową przez wiele lat.

Pokrycia z mikrocementu mają ogromne zastosowanie. Są kładzione zarówno na powierzchniach nowych, niewykończonych, jak i w przypadku starych podłóg, które wymagają szybkiego odświeżenia. Praca z mikrobetonem przebiega szybko i w dużej czystości, bez zbędnych ilości brudu, pyłu i kurzu. Dzięki temu podożenie podłogi z mikrobetonu odbywa się bardzo sprawnie i w krótkim czasie. W tym drugim przypadku wiąże się to także z niższymi kosztami – nie ma potrzeby zdejmowania starej nawierzchni. Podłogę tę można kłaść na drewnie, betonie, marmurze, mozaice czy kafelkach. Dzięki temu mamy możliwość odświeżenia podłóg w krótkim czasie.

W wystroju wnętrza podłogi z mikrocementu cieszą się szczególną popularnością, gdy w aranżacji stosujemy dużo elementów szkła płaskiego (barierki, przeszklenia, kabiny prysznicowe) i wyraźnych elementów z metalu. Dzięki takiemu połączeniu nadajemy wnętrzach ciekawego, futurystycznego charakteru. Bezspoinowość podłóg z mikrocementu powoduje, że podłogi tworzą gładkie powierzchnie, nawet bardzo duże. Dzięki temu wrażenie przestrzeni w pomieszczeniu znacząco się zmienia. Posadzki te mogą być matowe lub lśniące. Jeżeli planujesz położenie w swoim domu nowych podłóg, wykorzystaj możliwości, jakie daje mikrocement, a Twoje zadowolenie nie osłabnie przez długie lata.

Mikrocement gruboziarnisty (szpachlowany, lakierowany, mat)

Mikrocement szpachlowany

Mikrocement zacierany (lakierowany, mat)