POSADZKI Z BETONU WOSKOWANEGO

Posadzki z betonu barwionego to zdecydowanie nowy trend w aranżacji wnętrz. Choć dotychczas były one szeroko wykorzystywane, to jednak ich zastosowanie ograniczało się głównie do pomieszczeń przemysłowych. Dziś, dzięki pomysłowości projektantów, możemy cieszyć się posadzkami betonowymi także we wnętrzach naszych domów.

Beton barwiony to nazwa, która wdzięcznie przyjęła się w Polsce. W wielu krajach używa się jednak pojęcia „beton woskowany”, ponieważ zarówno beton na bazie czystego cementu, jak i mieszanki cementu z żywicą, wykańczany jest impregnatem (glazurą) imitującą wosk. Posadzki z betonu barwionego robią nieprzeciętne wrażenie, bez wątpienia nadając każdemu pomieszczeniu nietypowego charakteru. Są to podłogi eleganckie, które chętnie wykorzystywane są przez projektantów wnętrz. Przede wszystkim istnieje tu niewiele ograniczeń – podłogi te można przygotować w wielu kolorach, mogą być różnie wykończone: szlifowane, przecierane, szpachlowane. To wyjątkowe posadzki, które są bardzo odporne przede wszystkim na wszelkiego rodzaju obciążenia. Z uwagi na tę cechę tak chętnie są one wykorzystywane w pomieszczeniach przemysłowych.

Trwałość podłóg z betonu barwionego jest jednak cechą pożądaną także przez osoby prywatne, które chcą cieszyć się podłogami, wyglądającymi dobrze przez wiele lat. Beton barwiony jest chętnie wykorzystywany również z tego względu, że można stosować go zarówno na zupełnie nowe, jak i stare podłoża. Bardzo zachęca także jednolita tafla takiej posadzki. Przede wszystkim podczas przygotowywania podłogi jest to duża oszczędność czasu, nie ma konieczności fugowania. Jednak ostateczny efekt także zasługuje na uznanie – tak jednolita podłoga całkowicie zmienia postrzeganie przestrzeni w pomieszczeniu, sprawia, że wydaje się one bardziej obszerne i przestronne. Efekt ten jest chętnie wykorzystywany przez projektantów wnętrz, którzy są zwolennikami nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Podłogi z betonu barwionego są ciekawą alternatywą dla popularnych dotychczas podłóg, na przykład płytek czy parkietów. Dobrze komponują się one ze szkłem, stalą czy aluminium. Pasują przede wszystkim do nowoczesnych, surowych aranżacji, choć utalentowany projektant z pewnością potrafiłby stworzyć ciekawe wnętrze w tradycyjnych stylu, w którym znalazłaby się taka właśnie posadzka. Tego typu podłoga pozwala stworzyć design pełen prostoty – posadzka ma charakter bardzo przemysłowy, z uwagi na drobne przetarcia i przebarwienia, które mogą doskonale imitować fabryczny charakter pomieszczenia. To rozwiązanie, choć nietypowe, znajduje wielu zwolenników, którzy pragną mieć posadzki z betonu barwionego nie tylko na tarasach, ale też w salonie. Posadzki te są niepowtarzalne. Cały proces ich przygotowania, sposób mieszania mas i kładzenie podłogi powodują, że nie ma dwóch identycznych. Nadaje to pomieszczeniom unikalnego charakteru. Z pewnością jest to podłoga dla osób wymagających, będących koneserami surowej elegancji.

Imitacja surowego betonu

Imitacja betonu