Osuszanie posadzek

Osuszanie posadzek to jedna z naszych usług jakie świadczymy na terenie Warszawy i okolic. Posadzki na skutek eksploatacji są narażone na zalania. Jeżeli Twoja posadzka nie jest wystarczająco sucha albo uległa zalaniu, skontaktuj się z nami. Oferujemy Ci sprawną pomoc w skutecznym osuszaniu podłóg. Każdy przypadek wymagający renowacji jest indywidualny. Zapraszamy do kontaktu.

Zalana podłoga - i co dalej?

Zdarza się czasem, że wbrew najszczerszym chęciom, posadzka ulegnie zalaniu. Niekiedy dzieje się to w naszych prywatnych domach, częściej w firmach i zakładach. Nie należy ignorować zalania, ponieważ woda może wsiąknąć w najgłębsze warstwy posadzki, a proces całkowitego wyschnięcia może zająć kilka miesięcy. Wnętrze posadzki narażone jest w takiej sytuacji na poważne uszkodzenia, a nawet na zniszczenie. Inną konsekwencją może być stopniowe przenoszenie się wilgoci na dolne fragmenty ścian. Dlatego też w momencie, gdy posadzka ulegnie zalaniu, należy niezwłocznie ją osuszyć.

Profesjonalne osuszanie posadzek

Profesjonalne osuszanie posadzek pozwala często w krótkim czasie zapobiec nieodwracalnym skutkom. Im wcześniej rozpoczęte jest osuszanie, tym mniej dotkliwe będą skutki zalania. Szybka reakcja może pozwolić na całkowite odratowanie zarówno posadzki, jak i innych elementów budynku. Konieczny jest dobór odpowiednich materiałów, z uwagi na fakt, iż każda posadzka może mieć inną konstrukcję i być wykonana w inny sposób. Zdarza się, że zalane zostają bardzo trudno dostępne miejsca, jak na przykład szyby instalacyjne czy strefy izolacji budynków – w takich sytuacjach niezbędny jest nie tylko profesjonalny sprzęt, ale także wiedza o metodach skutecznego osuszania.

Zalana posadzka - dlaczego należy ją szybko osuszyć?

Samodzielne osuszanie podłóg jest niemal niewykonalne ze względu na konieczność użycia profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu proces staje się bardziej efektywny. Ocena sytuacji na budowie po zalaniu wymaga dużej wiedzy inżynierskiej by móc poprawnie ocenić wielkość szkód. Zaniedbanie zalania może prowadzić między innymi do rozwoju pleśni i grzybów, najpierw wewnątrz podłogi, a później w dolnych partiach ścian. Innym skutkiem, równie częstym, jest powolna degradacja elementów budynku, na przykład tynków czy gładzi gipsowych. Może także dojść do uszkodzenia struktur termoizolacyjnych. Niestety samo wietrzenie i włączanie ogrzewania nie wystarczy – jest to sposób bardzo nieekonomiczny.

Osuszanie posadzek cena

Koszt osuszenia posadzek może się różnić w zależności od kilku czynników. Wielkość i rodzaj zalania, rodzaj podłogi, dostępność i skomplikowanie usunięcia wilgoci z innych elementów konstrukcyjnych – to wszystko ma wpływ na cenę osuszania posadzki. Warto zdawać sobie sprawę, że osuszanie podłóg jest inwestycją w przyszłość. Więcej informacji odnośnie ceny osuszania posadzek udzielamy telefonicznie. 

Osuszanie posadzek Warszawa - dlaczego my?

Femex Sp. z o.o. jest firmą, którą założono z pasją i która jest prowadzona przez doświadczonego inżyniera, aby sprostać potrzebom klientów, którzy chcą nadawać swojej przestrzeni charakteru poprzez wyjątkowe rozwiązania podłogowe i ścienne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy inżynierskiej połączonej z wyczuciem estetyki, tworzymy innowacyjne, spersonalizowane rozwiązania w zakresie dekoracyjnych podłóg i ozdób ścian o różnorodnej kolorystyce i charakterze. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji i szczegółowej oferty.

Wiedza

Poszerzamy naszą wiedzę, angażując się w spotkania i szkolenia związane z naszą branżą.

Doświadczenie

Posiadamy już ponad dwie dekady doświadczenia w tworzeniu nietypowych posadzek.

Umiejętności

Od wielu lat działamy w niezmiennym składzie i wspólnie uczestniczyliśmy w wielu projektach.

Gwarancja rzetelności

Zapewniamy 2-letnią gwarancję na wszelkie posadzki wykonane przez naszą firmę.